FOTOGRAAFIA

Valgus Valgus on meie eksisteerimiseks ülioluline ja seda on see ka fotograafias. Et saada häid pilte peame me mõistma valguse olemust. Mis on valgus? Valgus on elektromagnetlaine, mis on nähtav inimsilmale.…

Continue ReadingFOTOGRAAFIA

Arvutigraafika

Пиксель — мера экранов Типы экранов (примеры):ЖК — (жидкокристаллические) — IPS/TFTДиодныеOLED, AMOLED доп. параметры цвета — насыщенность, контрастность и яркостьПолучение цвета из RGBA (A -альфа канал, дает прозрачность) и HSL (hue, saturation,…

Continue ReadingArvutigraafika

Teine loeng

Pilti vaadates saame aru, et tegemist on autoga. Disaini järgi saame aru, et tegemist on logo järgi sportautoga, saame aru, et tegemist on porche kaubamärgiga pildil näeme moodsat metropoli ja…

Continue ReadingTeine loeng

Esimene loeng

Saan töötada Wordis, Power Pointis, Excelis  Multimeediale kuulub: Pildid, heli, video, animatsioon ja digivahendid. Pildid kus võib joonistada, joonestada, lisada teisi pilti ja muuta neid. Programmid mis kuuluvad pilti…

Continue ReadingEsimene loeng

INFORMATSIOONI KOODERIMINE

Text encryption Письменная, написанная, со знаками информация.Опрд. процессорная последовательность выдает результат. Буква (нужное значение) , десятичном виде (0-9), двоичный код (001-111).таблица ASCII(ASCII — American standard code for information interchange, 1963) таблица…

Continue ReadingINFORMATSIOONI KOODERIMINE

ОСНОВНЫЕ МОДЕЛИ ПРОГРАММИРОВАНИЯ

Императивное программирование — это парадигма, основанная на составлении алгоритма действий (инструкций/команд), которые изменяют состояние (информацию/данные/память) программы. Первыми языками программирования, основанными на таком подходе, были машинные коды и ассемблеры. Декларативное программирование — это…

Continue ReadingОСНОВНЫЕ МОДЕЛИ ПРОГРАММИРОВАНИЯ